03

lis 2017

Zouk

Zouk

Nauka tańca w parach

Co to jest zouk?

Brazylijski zouk to taniec w prostej linii wywodzący się od lambady, który czerpał dosyć obficie z tańców oraz rytmów karaibskich. Zouk jest tańcem, który pierwotnie był żywy i bardzo ekspresyjny. Z biegiem lat odkryto, że można go tańczyć na wiele sposobów, nie tylko do szybkiej i energicznej muzyki, ale także do wolniejszych bardziej melancholijnych piosenek. Taniec ten jest niezwykle przestrzenny co daje możliwość wykorzystania w nim wielu technik tanecznych takich jak hip hop, jazz czy taniec współczesny.

Niewątpliwie najbardziej rozpoznawanymi ruchami zoukowymi są okrężne ruchy głową zwane boneką, na pierwszy rzut oka może wydawać się to trudne, ale po zapoznaniu się z techniką jest niezwykle proste. I oczywiście nie trzeba jechać na inny kontynent, żeby nauczyć się zouka. Wystarczy wycieczka na Piotrkowską 276 w Łodzi.

Dla kogo jest kurs zouka?

Kurs kierujemy do osób w każdym wieku. Podstawy są stosunkowo łatwe, można go zatańczyć do większości znanych i popularnych piosenek. Zajęcia z zouka dają wiele możliwości rozwoju, a także pobudzają wyobraźnię i kreatywność.

Co założyć?

Wygodny strój, niekrępujący ruchów. Dla pań: legginsy, dresy, t-shirty lub luźne bluzki. Dla Panów spodnie, dresy, t-shirt. Na początku polecamy wygodne obuwie sportowe, natomiast później zachęcamy do zakupu obuwia tanecznego. W przypadku Pań są to specjalistyczne buty taneczne na stosunkowo niskim obcasie.

Media