14

lut 2018

Stretching

Stretching

Zajęcia solo

Co to jest Stretching?

Stretching, czyli połączenie ćwiczeń rozciągających, rozluźniających oraz pilatesowych, które przyczyniają się do poprawy ogólnej sprawności ruchowej. Działania te mają na celu poprawę ukrwienia układu motorycznego, zwiększenie elastyczności ciała, a więc zwiększenie zakresu ruchu oraz poprawę koordynacji ruchowej. Te zalety stretchingu pociągają za sobą największą korzyść, jaką jest zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia kontuzji zarówno na co dzień, jak i podczas każdego innego rodzaju treningu.

Stretching to metoda ćwiczeń polegająca na naprzemiennym rozciąganiu i rozluźnianiu w sposób umiejętny poszczególnych grup mięśniowych. Nie należy utożsamiać więc stretchingu z gwałtownym i bolesnym naciąganiem mięśni. Podczas zajęć stretchingu w naszej szkole oferujemy znacznie szersze możliwości oraz wiele różnych sposobów rozciągnięcia naszego ciała!

Dla kogo jest stretching?

Tak naprawdę Stretching w Latin Dance Academy to zajęcia skierowane do osób w każdym wieku, niezależnie od ich umiejętności czy możliwości ruchowych. Kurs ten szczególnie polecamy osobom prowadzącym siedzący tryb życia, spędzających każdego dnia wiele godzin przed ekranem komputera, osobom borykającym się ze sztywnieniem i drętwieniem mięśni, a także zwolennikom treningu na siłowni. Miłośnikom sportu ćwiczenia stretchingowe pomogą uelastycznić mięśnie, z kolei osobom mającym pracę siedzącą, rozciąganie pomoże rozluźnić i zrelaksować mięśnie zdrętwiałe na skutek długotrwałej pozycji siedzącej.

Co założyć?

Podczas zajęć ze Stretchingu powinniśmy przez cały czas w pełni skupiać się na wykonywanych ćwiczeniach, dlatego nie możemy pozwolić na to, aby niewygodne czy niedostosowane ubranie miało nas dekoncentrować. Na Stretching polecamy założyć sportowe i rozciągliwe spodnie, np. legginsy lub dresy oraz sportowy T-shirt. Polecamy rozciągać się boso albo w bawełnianych skarpetkach.

sylwia-sulwinska-kurdziel-instruktorka-tanca-latin-dance-academy-lodz