15

lis 2017

Salsation

Salsation

Zajęcia solo

Co to jest Salsation?

Salsation® jest obecnie najszybciej rozwijającym się programem taneczno-fitnessowym w Europie. Nazwa “Salsation” powstała poprzez połączenie dwóch słów: “salsa” i “sensation”. Słowo “salsa” użyte zostało nie tylko jako nazwa pochodzącego z Ameryki Łacińskiej stylu tańca, ale przede wszystkim w dosłownym znaczeniu tego słowa (z języka hiszpańskiego salsa oznacza “sos, mikstura, mieszanka”), czyli mix wielu stylów, rytmów i kultur. Program kładzie silny nacisk na zabawę, połączoną z rozwijaniem własnej świadomości ciała i muzykalności – dlatego w nazwie użyte zostało słowo “sensation”, oznaczające odczucia i wrażenia.

Salsation® opiera się na radości, którą niesie taniec i ruch, oraz kładzie nacisk na muzyczną interpretację poszczególnych choreografii połączonych z ekspresją liryczną i niesamowitą zabawą. Zawiera elementy treningu funkcjonalnego, dzięki czemu można tańczyć i ćwiczyć jednocześnie. Oprócz bazowych kroków poszczególnych choreografii oraz izolacji ciała, dzięki Salsation® można lepiej zrozumieć i zinterpretować muzykę. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i profesjonalistów. Każdy, kto kocha taniec, jest mile widziany. Uczestnicy biorący udział w zajęciach, zapoznają się z ruchami i ich techniką, co pozwala im łatwiej i dokładniej podążać za instruktorem oraz skupić się na własnej interpretacji tanecznej.

Dla kogo są zajęcia salsation?

Dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku, którzy lubią aktywność fizyczną łączącą taniec i fitness.

Co założyć?

Najlepiej sprawdzą się wygodne dresy, kolorowe leginsy, luźne topy czy bluzki. Jeżeli chodzi o obuwie to najlepiej sprawdzą się sportowe buty – trampki lub adidasy.